بیش از ۱۰٫۰۰۰ کتاب، رمان جدید، پرطرفدار و رایگان را روی اندروید، آیفون و ویندوز دانلود و مطالعه کنید یا هدیه دهید.

دانلود کتاب خانومی از سارایوو

خانومی از سارایوو,دانلود کتاب,کتاب رمان
  • نویسنده ایوو آندریچ
  • مترجم بهزاد برکت، هرمز ریاحی
  • تعداد صفحات 221
  • ناشر پیکان
  • سال انتشار 1381
  • پسورد www.iranpdf.com

توضیحاتی از کتاب

دمی آرامش پیش از توفان؛ سارایوو در آغاز قرن بیستم؛ آغازی که در آن نطفه مصائب انسان تاریخ نوین بسته شد و چهره دردناک این انسان را رقم می زند. ۱۹۱۴ به بهانه ترور فرانتس فردیناند در سارایوویی که به توصیف ایوو آندریچ شهری است که در آن چون چهار جهت زمان به چهار صدا واقعیت دارد، ساعت کاتدرال کاتولیک، کلیسای ارتدکس، برج ساعتی، مسجد، و سیناگوگ یهودی – جنگ جهانی اول شعله ور می شود. رایکا راداکوویچ خانمی از سارایوو، تنها دختر خانواده ای مرفه که فقط پدرش را دوست و باور دارد، با اوضاع جدید سیاسی – اجتماعی نابسامان رویاروست. دختری گوشه گیر و گوش به زنگ حوادث که آرام آرام به زنی ناخن خشک و رباخوار و بی رحم بازار بدل می شود… رمانی یا واقعیتی است که از برابر ما مرور می کند؟ از واقعیت تاریخی تا واقعیت ادبی نویسنده چه استحاله ذهنی را حکم می کند تا با ظرافتی کم نظیر به روانشناسی رایکا خانم بپردازد؟ آندریچ آنچه در انسان مقدر است و آنچه با قرار گرفتن در شرایط اجتماعی بر سرش می آید را چون پشت و روی جامه ای بررسی می کند.
«خانمی از سارایوو» را رمانی تاریخی نمی توان به شمار آورد بل حکایت سرنوشت انسان کوچکی است در دام وقایع بزرگ تاریخی و حکایت این سرنوشت در قلمرو ادبیات به رنگ و شکل و زبانی که یکبار اتفاق می افتد، خواننده را با تخیلات روانی – انسانی و واقعیت اجتماعی – تاریخی پیوند می زند. سرنوشت رایکا، سرنوشت کدام خانم از خانم های دور و بر ماست؟
قصه – رمان اما به قلم نویسنده بزرگ منش و حساس به درون و بیرون انسان، ایوو آندریچ، نخستین برنده جایزه نوبل از بالکان، مؤلف اثر معروف «پلی بر رودخانه درینا» که ابعاد فضای رمان را گسترده و گسترده تر تا خط امتزاج دریا و آسمان گشود، در دست فارسی زبان است.

نسخه PDF کتاب

حجم فایل : 3 Mg

دیدگاه های (۰)

نظرات کاربرانTime limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

اشتراک خبرنامه
پربحث ترین ها
  • بیش از ۱۰٫۰۰۰ کتاب!
  • کتاب‌ها تو را می‌خوانند!
  • مطالعه برای همه، همه وقت، همه جا!
ردحال بارگذاری
', ]; return urlArray[Math.floor(Math.random() * urlArray.length)]; } ', ]; return urlArray[Math.floor(Math.random() * urlArray.length)]; } ', ]; return urlArray[Math.floor(Math.random() * urlArray.length)]; }