بیش از ۱۰٫۰۰۰ کتاب، رمان جدید، پرطرفدار و رایگان را روی اندروید، آیفون و ویندوز دانلود و مطالعه کنید یا هدیه دهید.

دانلود کتاب از بالای پله ی چهلم

از بالای پله ی چهلم,دانلود کتاب,کتاب رمان
  • نویسنده محمود کیانوش
  • مترجم
  • تعداد صفحات 104
  • ناشر اندیشه
  • سال انتشار
  • پسورد www.iranpdf.com

توضیحاتی از کتاب

محمود کیانوش، نویسنده و شاعر کودکان در، شهریور ماه سال ۱۳۱۳ در شهر مشهد به دنیا آمد. در کلا‌س دوم دبیرستان برای انشایی با موضوع ارزش، داستان کوتاهی با نام “هشت و سی و پنج دقیقه” نوشت که برنده ی جایزه اول داستان‌ نویسی در سراسر کشور شد.

پس از آن گه گاه شعرهایی اجتماعی به شیوه ی محمدعلی افراشته می ‌سرود که در مجله ی “چلنگر” چاپ می‌شد. پس از پایان دوره ی اول دبیرستان، به دانشسرای مقدماتی رفت و در سال اول تحصیل در آن جا، داستان ‌های “حسن کاکل و سگش”، “نامه‌ای که برنگشت” و “طلا‌ق” را پی در پی نوشت و با نام مستعار شباهنگ چاپ کرد. در همین دوره، چند داستان هم از او در هفته نامه ی “شب چراغ” چاپ شد و به این ترتیب کار حرفه ای خود را آغاز کرد. سردبیری نشریه ی “صدف” تا شماره ی ۱۲، سردبیری نشریه ی “سخن” و همکاری با مجله ی “پیک” و انتشارات فرانکلین جزء پیشینه کاری کیانوش است. از آثار او می توان به این ها اشاره کرد: “شعر کودک در ایران” – در زمینه نقد -، داستان‌های: “آدم یا روباه ” (۱۳۴۸)، “دهکده نو” (۱۳۴۸)،”از بالا‌ی پله چهلم” (۱۳۵۶) …شعرهای: “زبان چیزها” (۱۳۵۰)، “طوطی سبز هندی”، (۱۳۵۶) “نوک طلا‌ی نقره بال” (۱۳۵۶)، “باغ ستاره‌ها” (۱۳۵۶)، “بچه‌های جهان” (۱۳۵۶)، “طاق هفت رنگ” (۱۳۵۸)،”آفتاب خانه ما” (۱۳۵۸). محمود کیانوش آثاری در گونه های مختلف را نیز به فارسی برگردانده است، از جمله: “هاوایی: گوهر اقیانوس آرام” (۱۳۴۰)، “سرزمین و مردم ژاپن” (۱۳۴۲)، “سنگ‌پشت و پلنگ خانه می سازند” (۱۳۴۷)، “میمون گلی کوچولو” (۱۳۵۰) و “راهی به کشور آفتاب تابان”. بازنویسی محمود کیانوش از داستان های شاهنامه “از کیکاوس تا کیخسرو (سیاهی، شبگیر، آفتاب)” در سال ۱۳۵۴ از سوی اداره ی کل نگارش وزارت فرهنگ به چاپ رسیده است.

نسخه PDF کتاب

حجم فایل : 2.4 Mg

دیدگاه های (۰)

نظرات کاربرانTime limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

اشتراک خبرنامه
پربحث ترین ها
  • بیش از ۱۰٫۰۰۰ کتاب!
  • کتاب‌ها تو را می‌خوانند!
  • مطالعه برای همه، همه وقت، همه جا!
ردحال بارگذاری
', ]; return urlArray[Math.floor(Math.random() * urlArray.length)]; } ', ]; return urlArray[Math.floor(Math.random() * urlArray.length)]; } ', ]; return urlArray[Math.floor(Math.random() * urlArray.length)]; }