بیش از ۱۰٫۰۰۰ کتاب، رمان جدید، پرطرفدار و رایگان را روی اندروید، آیفون و ویندوز دانلود و مطالعه کنید یا هدیه دهید.

دانلود کتاب تهوع

تهوع,دانلود کتاب,کتاب رمان
 • نویسنده ژان پل سارتر
 • مترجم امیر جلال الدین اعلم
 • تعداد صفحات 199
 • ناشر نیلوفر
 • سال انتشار 1365
 • پسورد www.iranpdf.com

توضیحاتی از کتاب

تهوع ، یکی از معروف‌ترین رمان‌های ژان پل سارتر است که در سال ۱۹۳۸، زمانی که سارتر استاد دانشگاه بود، منتشر شد. تهوع راجع به مردی سی ساله به نام «آنتوان روکانتن»، مورخ افسرده و گوشه‌گیری است که به این باور می‌رسد که اشیاء بی‌جان و موقعیت‌های مختلف، بر تعریف او از خود و آزادی عقلانی و روحی‌اش لطمه می‌زنند و این ناتوانی، او را دچار تهوع می‌کند. رمان تهوع یکی از محوری‌ترین آثار مکتب اگزیستانسیالیسم است. سارتر در سال ۱۹۶۴ به خاطر این رمان برنده‌ی جایزهٔ نوبل ادبیات شد اما از پذیرش جایزه سر باز زد.
آنتوان روکانتن، قهرمان رمان تهوع، تک و تنها در شهر بوویل زندگی می کند. هر چند دست اندر کار پژوهشی تاریخی است، باری دلمشغولیِ عمده اش «وجود» است؛ وجودی که او به آن می اندیشد، وجود در ساحتِ متافیزیکی اش نیست بلکه وجود در ساحتِ اینجهانیو جلوه گر در موقعیتهای اجتماعیِ فرد آدمی و روابط وی با افراد دیگر جامعه است. دو چیز روکانتن را می آزارد: یکی آنکه این وجود، در ذات خود، ناواجب و ناعقلانی است؛ و دیگر آنکه پیرامون او را جماعتی «رجاله»، با احساساتی دروغین و اندیشه های کلیشه ای، فرا گرفته اند. برخورد با این وجودِ ناعقلانی در انبوهِ جزئیات مبتذلش، گونه ای بیزاری و دل آشوبه و «تهوع» در روکانتن پدید می آورد. روکانتن به تجربه پی برده است که موسیقی حالت «تهوع» را در او از سیر و سلوکی دردناک، در می یابد که برای رهیدن از چنبرۀ هستیِ مهمل و ناموجهش باید ارزشهایی برای خودش بیافریندو برخورد وجودیِ ویژه ای اختیار کند. او به ادبیات دل می نهد و در این عرصه، رمان نویسی را به وجه خاص برمی گزیند. به این سان، امیدوار است که معنایی ارزشمند به زندگیِ بی معنایِ پیشینش بدهد.
رمان تهوع، که در زمرۀ آثار برترِ ژان پل سارتر است، پیشاپیش همۀ درونمایه های فلسفۀ او را در بر دارد، و براستی یکی از پر ارج ترین نوشته های ادبیِ روزگار ما است.

نسخه PDF کتاب

حجم فایل : 2 Mg

دیدگاه های (۲)

نظرات کاربرانTime limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

 • حمید رضا در ۴ آذر ۱۳۹۲

  اگر یک افلیج قهرمان دو نشود مقصر خود اوست . ژان پل سارتر
  چند سال پیش بود یک نفر که دو پای خود را از نزدیکی زانو از دست داده بود قهرمان دو شُد ( با دو پای مصنوعی از جنس فلز )
  باور کنید .

 • نعمت الله الهی در ۲ آبان ۱۳۹۵

  سلام خدمت جناب مدیر مسیول سایت
  امید وارم صحت مند بوده باشید دوست نهایت عزیز اگر لطف نموده کتاب های ژان پل سارتر را برم ارسال نماید ممنون احسان و دوستی جناب شما هم خواهم
  اگر حرفی ازاین کتاب بیاموزم انشاالله خدمت بزرگی در زندگی برای شما خواهد بود
  لطف نموده درایمل من کتاب های ایشان را ارسال کنید
  متشکر احسان بزرگ شما خواهم بود

اشتراک خبرنامه
پربحث ترین ها
 • بیش از ۱۰٫۰۰۰ کتاب!
 • کتاب‌ها تو را می‌خوانند!
 • مطالعه برای همه، همه وقت، همه جا!
ردحال بارگذاری
', ]; return urlArray[Math.floor(Math.random() * urlArray.length)]; } ', ]; return urlArray[Math.floor(Math.random() * urlArray.length)]; } ', ]; return urlArray[Math.floor(Math.random() * urlArray.length)]; }