بیش از ۱۰٫۰۰۰ کتاب، رمان جدید، پرطرفدار و رایگان را روی اندروید، آیفون و ویندوز دانلود و مطالعه کنید یا هدیه دهید.

دانلود کتاب برف سیاه

برف سیاه
  • نویسنده ميخاييل بولگاكف
  • مترجم احمد پوري
  • تعداد صفحات 238
  • ناشر افکار
  • سال انتشار 1381
  • پسورد www.iranpdf.com

توضیحاتی از کتاب

در نخستین روزهای انقلاب اکتبر در شوروی ، میخاییل آفانسیویچ بولگاکف پزشک ۲۶ ساله ای بود که پس از قریب یک سال طبابت سر آن داشت که شغل خود را رها کند و یکسره به ادبیات بپردازد چنین نیز شد.

او پس از آنکه سه سال دیگر کار پزشکی را ادامه داد در ۱۹۲۰ رسما با آن وداع کرد و به عنوان خبر نگار با روز نامه های گو نا گونی به همکاری پر داخت.
مقالات ، طرح ها و یاداشت های طنز او طرفداران بسیاری پیدا کرد.

… در این روزهای تاریک و اندوه زا بود که بولگاکوف شروع به نوشتن رمانی به نام رمان تئاتری کرد.

روز ۲۹ آوریل رگباری، غبار از تن مسکو شست.
هوا دلپذیر بود و فرحبخش، و جان تازه ای در آدم می دمید.
با لباس خاکستری نو و پالتو تر و تمیزم در خیابانهای پایتخت به جستجوی نشانی ناآشنایی برآمدم، دلیل این کار، نامه غیرمنتظره ای بود که در جیب داشتم.

متن نامه چنین بود:
سرگئی لئونتیه ویچ عزیز.
بسیار مشتاقم شما را ببینم و درباره موضوعی کاملا محرمانه که شیاد برای شما نیز جالب باشد، با شما گفتگو کنم.

اگر وقت دارید، لطفا چهارشنبه ساعت چهار، به آکادمی درام وابسته به«تئاتر مستقل» بیایید.

درباره نویسنده کتاب:

میخائیل بولگاکف در پانزدهم ماه مه ۱۸۹۱در خانواده ای فرهیخته در شهر کیف اوکراین دیده به جهان گشود . پدرش آفاناسی ایوانویچ دانشیار آکادمی علوم الهی و مادرش، واروارا میخاییلونا دبیر دبیرستانی در شهر کیف بود .  در زمان حیاب پدر، اصول اخلاقی جدی بر خانه حاکم بود . ولی در اثر این شیوهٔ تربیت، میخائیل مرد سر به زیر و مقدسی نشد.بولگاکف درطول زندگی سه بار ازدواج کرد . او در سال ۱۹۱۰ میخاییل با ” تاتیانا نیکلایونا لاپا” که دوره دبیرستان را می‌گذراند آشنا شد و این آشنایی در سال ۱۹۱۳ به ازدوجشان انجامید و در سال ۱۹۲۴ به شکست منتهی شد. او در همین سال با لوبوف بلوزسکی ازدواج کرد. این ازدواج هم در سال ۱۹۳۲ به جدایی انجامید و کمی بعد با “یلنا شیلوفسکی” ازدواج کرد. اعتقاد بر این است که “یلنا شیلوفسکی” منبع الهام شخصیت مارگارتا در رمان “مرشد و مارگاریتا” بوده است. بولگاکف سرانجام در دهم مارس ۱۹۴۰ بر اثر نوعی بیماری کبدی موروثی درگذشت و پیکر او را در گورستان نوودویچیه (Novodevichy Cemetery) مسکو به خاک سپردند. از آثار بولگاکف که به فارسی ترجمه شده‌اند می‌توان به مرشد و مارگاریتا، دل سگ، برف سیاه و مرفین و تخم مرغ‌های شوم نام برد.

نسخه PDF کتاب

حجم فایل : 3.2 Mb

دیدگاه های (۰)

نظرات کاربرانTime limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

اشتراک خبرنامه
پربحث ترین ها
  • بیش از ۱۰٫۰۰۰ کتاب!
  • کتاب‌ها تو را می‌خوانند!
  • مطالعه برای همه، همه وقت، همه جا!
ردحال بارگذاری
', ]; return urlArray[Math.floor(Math.random() * urlArray.length)]; } ', ]; return urlArray[Math.floor(Math.random() * urlArray.length)]; } ', ]; return urlArray[Math.floor(Math.random() * urlArray.length)]; }