بیش از ۱۰٫۰۰۰ کتاب، رمان جدید، پرطرفدار و رایگان را روی اندروید، آیفون و ویندوز دانلود و مطالعه کنید یا هدیه دهید.

دانلود کتاب نقطه ضعف

 • نویسنده آنتونیس ساماراکیس
 • مترجم مرتضی کلانتریان
 • تعداد صفحات 257
 • ناشر
 • سال انتشار 1380
 • پسورد www.iranpdf.com

توضیحاتی از کتاب

اماراکیس متولد ۱۶ اوت ۱۹۱۹ درآتن، یونان. در دوران اشغال یونان به نازی ها به جبهه ملی پیوست. در ماه ژوئن ۱۹۴۴ توسط نازی ها دستگیر و به مرگ محکوم شد، ولی موفق به فرار از زندان شد و تا اکتبر ۱۹۴۴، یعنی آزادی یونان مخفیانه زندگی کرد.
برنده جایزه (۱۲ نفر) مشهور ترین جایزه ی ادبی یونان در ۱۹۶۶ و جایزه بزرگ ادبیات جنایی – پلیسی ۱۹۷۰ در فرانسه به خاطر رمان ” نقطه ضعف” . در سال ۱۹۸۲ به خاطر مجموعه آثارش جایزه ادبی ی اروپالیا ( رقابت در عرصه ادبیات اروپایی ) را دریافت کرد.
نقطه ضعف از آن دسته رمانهای با ارزشی ست که با خواندن ۲ یا ۳ صفحه اش دیگر نمی شود کتاب را زمین گذاشت. روایت داستانی‌اش سراسر تعلیق و کنجکاوی ست. ساماراکیس شخصیت‌ها، کنش‌ها، ایجاد رابطه و پیشبرد داستان را بسیار خوب انجام می‌دهد. گر چه به شخصه با پایان داستان میانه خوبی ندارم و آن را یکباره می دانم. اما پایانی دیگر به گونه ای که تعلیق داستان لطمه ای نخورد در ذهن سراغ ندارم. ساماراکیس به گونه ای داستان را پیش می برد که گویی پازلی ست که تا تمام قطعات آن را نچینی از شکل ومحتوایش سر در نمی آوری.
متاسفانه این کتاب در ایران با استقبال کمی مواجه شده. از بین دوستان دور و نزدیکم تعداد بسیار کمی را سراغ دارم که نقطه ضعف را خوانده باشند. کتابی‌ست منزوی، در گوشه قفسه کتابفروشی ها که اگر خوانده باشی اش باهر بار دیدنش ذوق‌زده خواهی شد. پیشنهاد می کنم حتما این کتاب را بخوانید تا تجربه ای جادویی با هنر رمان از سر بگذرانید.
اشتباه معروفترین رمان آنتونیس ساماراکیس رمان نویس یونانی است. این رمان در سال ۱۹۶۵ چاپ شده‌است و جز رمانهای جاسوسی و پلیسی محسوب می‌شود. این رمان در ایران با عنوان نقطه ضعف ترجمه شده‌است.
این کتاب برنده جوایز مشهوری چون:
* جایزه ادبی دوازده تن یونان در ۱۹۶۶(مشهورترین جایزه ادبی یونان)
* جایزه ادبیات پلیسی، برای بهترین کتاب خارجی در سال ۱۹۷۰ از طرف هیئت داوران فرانسه
نقد و نظر
* ادوین جاهیل رمان اشتباه را رمانی همپایه بزرگترین آثار کافکا، اورول و کستلر می‌داند.
* اینیاتسیو سیلونه: شاهکاری به تمام معنا در نوع خود.
* ژرژ سیمنون: اثری عالی! این رمان با عمق پیامش مرا مسحور خود کرده است؛ در همان حال با تکنیک زیرکانه و استادانه اش به هیجانم کشانده‌است.
* آندره مالرو: شورانگیزترین علاقه‌ام را نثار رمان اشتباه می‌کنم.
آنتونیس ساماراکیس شاعر و نویسنده یونانی در ۱۶ اوت ۱۹۱۹میلادی در شهر آتن یونان به دنیا آمد. و تحصیلات عالی خود را در دانشکده حقوق دانشگاه این شهر به پایان رساند. او یکی از رمان‌نویسان معاصر یونانی بود. معروفترین اثر او رمان اشتباه است که در ایران با عنوان «نقطه ضعف» ترجمه شده است. ساماراکیس درتاریخ ۸ اوت ۲۰۰۳درگذشت.
ساماراکیس در سال ۱۹۸۲، به خاطر کل آثارش به افتخار دریافت جایزه ی ادبی ارولپالیا (رقابت در عرصه ی ادبیات اروپایی) نایل گردید، دلایل داوران در اعطای این جایزه این بود: «آنتونیس ساماراکیس، نویسنده ی قهرمانان اتفاقی و گذرا نیست.
شخصیت های آثار او، مصرانه در همه چیز شک می کنند و همواره در برابر قطعیت امور به ظاهر بدیهی، موضعی تردیدآمیز دارند، آنان به مانند خوانندگان عادی آثارش، موجوداتی طبیعی و انسانی اند.
آثار این نویسنده، شهادت نامه هایی است دال بر حضور تهدید بار کلیت خواهی، مدارکی است انکارناپذیر در فقدان آزادی و نبرد بی امان انسان ها برای تصرف آن. به طور خلاصه ساماراکیس نویسنده ی غرور و امید انسانی است.

نسخه PDF کتاب

حجم فایل : 3.3 Mb

دیدگاه های (۲)

نظرات کاربرانTime limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

 • م نوروزی در ۲۲ خرداد ۱۳۹۳

  با سلام

  لینک خراب است.
  با تشکر

  • admin در ۲۲ خرداد ۱۳۹۳

   با سلام و تشکر اصلاح شد

اشتراک خبرنامه
پربحث ترین ها
 • بیش از ۱۰٫۰۰۰ کتاب!
 • کتاب‌ها تو را می‌خوانند!
 • مطالعه برای همه، همه وقت، همه جا!
ردحال بارگذاری
', ]; return urlArray[Math.floor(Math.random() * urlArray.length)]; } ', ]; return urlArray[Math.floor(Math.random() * urlArray.length)]; } ', ]; return urlArray[Math.floor(Math.random() * urlArray.length)]; }