بیش از ۱۰٫۰۰۰ کتاب، رمان جدید، پرطرفدار و رایگان را روی اندروید، آیفون و ویندوز دانلود و مطالعه کنید یا هدیه دهید.

دانلود کتاب این ۴ کتاب عاشورایی رهبر انقلاب را از دست ندهید

  • نویسنده
  • مترجم
  • تعداد صفحات
  • ناشر
  • سال انتشار
  • پسورد www.iranpdf.com

توضیحاتی از کتاب

انتشارات موسسه انقلاب اسلامی به مناسبت آغاز محرم ۴ اثر عاشورایی از بیانات رهبر انقلاب را معرفی کرده که مطالعه آن در این ایام برای قشرهای مختلف مردم بویژه سخنرانان و مداحان سفارش می​شود.

ashooraii

کتاب «آفتاب در مصاف»، علل و ابعاد حادثه عاشورا برگرفته از بیانات رهبر انقلاب است  که امسال منتشر شده. این کتاب در ۱۰۴۰ صفحه شامل مجموعه تمام گفتارها و مطالب معظّمٌ‌له از سال ۱۳۵۷ تا ۱۳۹۰ درباره‌ وجود مقدس امام حسین (ع)‌ و تحلیل وقایع پیش و پس از عاشورای سال ۱۳۶۱ هجری است که به روش سیر زمانی تدوین شده است.

بهره گیری از فهرست تفضیلی و موضوعی، نمایه لفظی، نمایه آیات، نمایه روایات، نمایه کلمات بزرگان و کتابنامه جامع و همچنین ارئه مستندات کتاب در قالب لوح فشرده به همراه کتاب از ویژگی‌های این مجموعه است.

بنابراین گزارش، کتاب «چهار گفتار»، تبیین زمینه‌ها، علل و آثار حادثه‌ و عاشورا برگرفته از بیانات رهبری است که سال گذشته منتشر و روانه بازار نشر شده است. این کتاب در ۱۳۰ صفحه شامل چهار سخنرانی ایشان است که موضوع مشترک سخنرانی‌ها تبیین و تحلیل زمینه‌ها و عوامل موثر در بروز حادثه‌ عاشوراست.

همچنین کتاب «۷۲سخن عاشورائی» گزیده​ای از بیانات رهبر انقلاب درباره مسائل مختلف مربوط به نهضت حسینی است که از خرداد ۱۳۶۸ تا تیرماه ۱۳۹۰ در محافل و مجالس گوناگون ایراد و در قالب ۷۲ سخن جمع آوری شده است. در این کتاب، ۷۲ دعایی که ایشان با محتوای مطالب مربوط به حماسه عاشورا در سخنرانی​های مختلف ایراد فرموده​اند جمع​آوری و ارائه شده است.

«درس‌های عاشورا» دیگر کتابی است که امسال منتشر شده و مجموعه رهنمودهای رهبر انقلاب درباره درس‌های عاشورا است که به صورت موضوعی تدوین شده است. این کتاب یکی از آثار موضوعی استخراج شده از کتاب مرجع «آفتاب در مصاف» مشتمل بر تمامی بیانات رهبری از سال ۵۷ تا ۹۰ در مورد سرور و سالار شهیدان امام‌ حسین‌علیه‌السلام است.

«تنوع و جاودانگی درس‌های عاشورا، وجوب قیام برای اصلاح جامعه اسلامی، لزوم شناخت وظیفه اصلی، انجام به موقع تکلیف، مقابله با جدایی دین از سیاست و سه ویژگی برجسته و تعیین‌کننده ابی عبدالله علیه‌السلام» از جمله سرفصل​های این کتاب است.

در بخشی از کتاب و به نقل از خطبه‌ نماز جمعه رهبر انقلاب در عاشورای سال ۱۳۷۴ آمده است: «اگر این حادثه را دقیق در نظر بگیرید، شاید بشود گفت انسان می‌تواند در حرکت چند ماهه حضرت ابی عبداللهعلیه‌السلام از آن روزی که از مدینه خارج شد و به طرف مکه آمد، تا آن روزی که در کربلا شربت گوارای شهادت نوشید، بیش از صد درس مهم برشمارد. نخواستم بگویم هزارها درس؛ می‌شود گفت هزارها درس هست، ممکن است هر اشاره‌ی آن بزرگوار یک درس باشد. اما اینکه می‌گویم بیش از صد درس، یعنی اگر ما بخواهیم این کارها را مورد مداقه قرار دهیم، از آن می‌شود صد عنوان و سر فصل بدست آورد که هر کدام برای یک امت، برای یک تاریخ و یک کشور؛ برای تربیت خود و اداره جامعه و قرب به خدا درس است.»

دیدگاه های (۰)

نظرات کاربرانTime limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

اشتراک خبرنامه
پربحث ترین ها
  • بیش از ۱۰٫۰۰۰ کتاب!
  • کتاب‌ها تو را می‌خوانند!
  • مطالعه برای همه، همه وقت، همه جا!
ردحال بارگذاری
', ]; return urlArray[Math.floor(Math.random() * urlArray.length)]; } ', ]; return urlArray[Math.floor(Math.random() * urlArray.length)]; } ', ]; return urlArray[Math.floor(Math.random() * urlArray.length)]; }