بیش از ۱۰٫۰۰۰ کتاب، رمان جدید، پرطرفدار و رایگان را روی اندروید، آیفون و ویندوز دانلود و مطالعه کنید یا هدیه دهید.

دانلود کتاب جسد بی​سر در گل و لای و قتل در پنج دقیقه

با دلباختگی, مگره و جسد بی​سر, دیدار در ونیز
  • نویسنده
  • مترجم
  • تعداد صفحات
  • ناشر
  • سال انتشار
  • پسورد www.iranpdf.com

توضیحاتی از کتاب

انتشارات جهان کتاب سه کتاب جدید از «مجموعـه نقـاب» را با عناوین «با دلباختگی، مگره و جسد بی​سر، دیدار در ونیز» ترجمه و روانه بازار نشر کرد.

سی و ششمین عنوان از این مجموعه با نام «با دلباختـگی» نوشته پی‌یر بوالو ـ توماس نارسژاک و ترجمه دکتر عباس آگاهی در ۱۶۲ صقحه منتشر شد.

نویسندگان این کتاب، نام‌هایی شناخته شده برای علاقه‌مندان ژانر پلیسی هستند و در «مجموعه نقاب» آثار شاخصی از آن‌ها منتشر شده است. در این کتاب نیز، به شیوه معمول نویسندگانش، با تحلیل‌های روانیِ شخصیتی بی‌ثبات و شکننده روبه‌رو هستیم که از بد روزگار دلباخته زنی به غایت مغرور و با‌اراده می‌شود. این دلباختگی به فرجام تأثرانگیزی می‌انجامد و می‌بینیم که قربانیان واقعی، همگی، حاملِ عاملِ سقوط اخلاقی و نابودی خویش‌اند.

از رمان «با د‌لباختگی» فیلمی به کارگردانی سینماگر مشهور فرانسوی، اتیین پریه، با نام «قتل با چهل و پنج دور» ساخته شده که در زمان خود با توفیق بسیار روبه‌رو بوده است.

در بخش​هایی از این کتاب می​خوانیم:

«هوا تاریک روشن بود که مثل یک دزد راهش را گرفت و رفت. وارد آپارتمان خودش شد، در اتاق قدم زد تا این که از فرط خستگی به روی تختخوابش افتاد. نمی‌خواست بخوابد، اوّل می‌بایست راه حلّی پیدا کند. ولی آیا راه حلّی وجود داشت؟ فوژر، با همه قدرتش، بیهوده آن را جست‌وجو کرده بود. و از اِوا شفا نیافته بود. اِوا بود که همه چیز را پیچیده می‌کرد. با عادت عجیبی که برای حکم کردن، برای تصمیم گرفتن داشت: این خوب است، این بد است. لوپرا از جا بلند شد. به تقویم نگاه کرد. پنج‌شنبه. هنوز چهار روز دیگر وقت داشت، البته با این فرض که حق با اِوا باشد. بسیار خوب، به دَرَک! باشد. اِوا بگوید: «ژان آدم بی‌ارزشی‌یه!» بالاخره، بهتر است آزادانه زندگی کنی و از دیدِ بعضی‌ها… آدم بی‌ارزشی باشی. آدمی بی‌ارزش، باشد! وانگهی او آن قدرها هم بی‌ارزش نبود… یک بار دیگر پشت پیانو نشست و ترانه را برای جمع کردن خاطر خودش نواخت. ترانه بی‌نظیری بود! و بعد هم ترانه‌های دیگری خواهد آمد. چمدانش را از پستو بیرون کشید. بیشتر از یک سرباز، لوازم شخصی نداشت. جمع کردن وسایل‌اش وقت زیادی نمی‌طلبید. ناگهان شتاب داشت به همه چیز خاتمه دهد تا دیگر فکر نکند، تا از سِحرِ ملال‌آورِ تردید رهایی یابد. آه! ساعت شماطّه‌دار، شانه… بعد هم باید چند خطی برای بِلِش بفرستد و خبردارش کند که بیمار است… نامه را بی‌وقفه نوشت و امضا کرد. بسیار خوب، تمام شد. کنسرت هم تمام شد. صفحه‌ای برگردانده شد. به این می‌گویند قطع رابطه. به همان سادگیِ تکاندن خرده‌های نان از روی لباس. نگاه دیگری به اتاقش انداخت. جای تأسفی نبود؟ نه، جای تأسفی نبود.»

این کتاب با قیمت​ ۷۵۰۰ هزار تومان منتشر شده است.

بنابراین گزارش دیگر کتاب این مجموعه «مِگرِه و جسدِ بی‌سر» نوشته ژرژ سیمنـون است که عباس آگاهی در ۱۶۰ صفحه ترجمه اش کرده است.

کشف جسد مردی در میان گل و لای کفِ آب‌بند رودخانه ــ که محل عبور کشتی‌های باری است ــ سربازرس مِگرِه را به ماجراهایی عجیب و رازآمیز می‌کشاند. تشخیص هویّتِ مردِ بی‌سر، با دشواری بسیار و از راه‌هایی دور از ذهن میسّر می‌شود و مِگرِه در ادامه تحقیقات خود سر از کافه‌ای در بارانداز در می‌آورد. ورود به این مکان آغازگر ماجراهایی است که ریشه در سال‌هایی دراز پیش از این، و روستایی کیلومترها دور از پاریس دارد. قهرمانان داستان شخصیّت‌هایی پیچیده‌اند که در پشت ظاهر آرام خود، اسرار بسیاری را پنهان کرده‌اند. مِگرِه در این داستان ــ همچون دیگر ماجراهایش ــ نخست سعی دارد جوّ محیط را دریابد و سپس به تحلیل روان‌شناختی افراد درگیر در ماجرا بپردازد. از این‌رو همدلی یا همدردی مِگرِه با گناهکارانی که خود قربانی اجتماع و محیط زندگی خویش‌اند برای خواننده عجیب به نظر نمی‌رسد.

در بخش​هایی از کتاب می خوانیم:

«در حقیقت مِگرِه هنوز نمی‌دانست می‌خواهد با این زن چه کند. احتمالاً اگر با قاضی بازپرس دیگری سروکار داشت، آن‌گونه که تاکنون عمل کرده بود، عمل نمی‌کرد و ملاحظه‌کاری را کنار می‌گذاشت. با کامیلو چنین کاری خطرناک بود. نه تنها این قاضی خُرده‌بین بود و در بند رعایت ظواهر و دلواپس افکار عمومی و واکنش حکومت، بلکه همیشه از شیوه‌های مِگرِه احتراز می‌جست و آن‌ها را اصولی نمی‌دانست. این دو مرد چندین‌بار در گذشته با هم سرشاخ شده بودند. مِگرِه می‌دانست که قاضی او را زیر ذرّه‌بین گرفته و آماده است تا مسئولیت کوچک‌ترین خطا یا بی‌احتیاطی را به گردن او بیندازد.

مِگرِه از ته دل ترجیح می‌داد مادام کالاس را در بارانداز والِمی رها کند، تا آن که خودش به نظر مشخصی درباره خصوصیات اخلاقی این زن و نقشی که ایفا کرده، برسد.

او می‌توانست یک یا دو مأمور را در نزدیکی کافه بگذارد تا کشیک بدهند. ولی آیا مأمورِ ژول موفق شده بود مانع گریختن آنتوان از ساختمان کوچه سن مارتن شود؟ حال آن‌که بالاخره آنتوان پسرکی بیش نبود و بیشتر از یک نوجوان سیزده ساله عقل و منطق نداشت. اما مادام کالاس از خمیره دیگری بود… بی‌آن‌که سرش را به طرف زن برگرداند، از گوشه چشم او را زیر نظر گرفته بود… زن با وقار تمام، صاف روی صندلی نشسته بود و در نحوه نگاه کردنش به شهر نوعی کنجکاوی مشهود بود.»

این کتاب با قیمت​ ۷۵۰۰ هزار تومان منتشر شده است.

به گزارش خبر، سومین کتاب از این مجموعه که به تازگی ترجمه و منتشر شده «دیدار در ونیـز» نام دارد که مجموعه داستانی از کارستن کلمان و ولف برومل با ترجمه ناصر زاهدی است. این کتاب در ۱۵۶ صفحه تنظیم شده است.

این کتاب پنجمین جلد از کتاب‌های «قتل در پنج دقیقه» است که هر جلد آن در برگیرنده ۲۰ داستان کوتاه پلیسی و معمایی است. کارستن کلمان و ولف برومل دو نویسنده و روزنامه‌نگار آلمانی‌اند که در هامبورگ، وین و لندن فعالیت دارند. آن‌ها علاوه بر نوشتن داستان‌های جنایی، دستی در سفرنامه‌نویسی هم دارند. کلمان و برومل در این مجموعه، علاوه بر داستان‌های کوتاه خود، آثار جمعی از داستان‌نویسان آلمانی را گرد آورده‌اند: مجموعه‌ای از داستان‌های هیجان‌انگیز، با قصه‌هایی ناب و کوتاه.

«چشم‌انداز به خانه همسایه، هانس یاسپر؛ شاهدی از آن دنیا، فیلیپ آلزن؛ یک جیب‌بُری ساده، ویکتور اشپرل؛ خانواده سه نفره، تویو تاناکا؛ دردسرهای پاول، لئونارد کوپ؛ دیدار در ونیز، کای پتری؛ آرامش آب را برهم نزن!، کارستن کلمان؛ مرگ تِنورها، تویو تاناکا؛ طبقه هفتم، فیلیپ آلزن» از جمله عناوین داستان​های این کتاب است.

این کتاب با قیمت​ ۸هزار تومان منتشر شده است.

«مارِ اوکیناوا، عکس فوری، راز غار آبی، پیانیست» از جمله عناوین جلدهای پیشین مجموعه «قتل در پنج دقیقه» است.

همچنین «چشـم‌زخـم، دلواپسی‌های مِگره، به خاطـر بلینـدا، زنی که دیگر نبود، آسوده بخواب، کاترین! مِگره از خود دفاع می‌کند، مـاده‌گـرگ‌ها، پاکـو یادت هست؟، جاسوسی که از سردسیر آمد و…» از جمله عناونیت قبلی مجموعه «نقاب» هستند.

منبع: خبر آنلاین

دیدگاه های (۰)

نظرات کاربرانTime limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

اشتراک خبرنامه
پربحث ترین ها
  • بیش از ۱۰٫۰۰۰ کتاب!
  • کتاب‌ها تو را می‌خوانند!
  • مطالعه برای همه، همه وقت، همه جا!
ردحال بارگذاری
', ]; return urlArray[Math.floor(Math.random() * urlArray.length)]; } ', ]; return urlArray[Math.floor(Math.random() * urlArray.length)]; } ', ]; return urlArray[Math.floor(Math.random() * urlArray.length)]; }