بیش از ۱۰٫۰۰۰ کتاب، رمان جدید، پرطرفدار و رایگان را روی اندروید، آیفون و ویندوز دانلود و مطالعه کنید یا هدیه دهید.

دانلود کتاب هوسهای سرخ

هوسهای سرخ,دانلود کتاب
 • نویسنده کورش رستگار
 • مترجم
 • تعداد صفحات 732
 • ناشر
 • سال انتشار 1392
 • پسورد www.iranpdf.com

توضیحاتی از کتاب

این کتاب، سعی دارد تا با مرور پژوهشهای انجام شده در حیطه روانشناسی جنسی، به بررسی چندین رفتار جنسی در دو جنس و ارتباط آنها با یکدیگر بپردازد. زنان، تغییرات و نوساناتی را در ترجیحات و رفتارهای جنسی­شان و همگام با چرخه قاعدگی نشان می­دهند. بدین صورت که در مراحل مختلف چرخه قاعدگی، از نظر جنسی، خصایص چهره­ای، بدنی و رفتاری متفاوتی را در مردان، جذاب می­یابند. این نوساناتِ مرتبط با چرخه قاعدگی، شامل احتمال خیانت زناشویی نیز می­شود. از طرف دیگر، میزان انعطاف­پذیری جنسی در زنان بیشتر است. بدین معنی که آنها در شرایط زمانی و مکانی متفاوت، تغییرات بیشتری را در نگرشها، ارزشها و رفتارهای جنسی­شان نشان می­دهند. مسائل جنسی با مسائل زیبایی­شناختی ما آدمیان، پیوند گسست­ناپذیری خورده­ا­ند. چرا از نظر جنسی، هر جنس، بعضی از خصایص چهره­ای، بدنی و رفتاری را در جنس مقابل خود زیبا و برانگیزاننده می­یابد؟ چرا زیبایی و جذابیت، برای افراد، اینچنین شهوت­انگیز و افسونگر است؟ اصولاٌ، چرا زیبایی زیباست؟! تبیین ارتباط زیبایی و جذابیت در مردان در ارتباط با نوسانات چرخه قاعدگی و خیانت زناشویی در زنان و ریشه­های تکاملی چنین تغییرات و ترجیحاتی، از مباحث محوری این کتاب است. اینکه زیبایی و جذابیت، چه پیام­هایی را به ذهن جنسی- تکاملی ما متبادر می­کنند و اینکه آمیزش جنسی با افراد زیبا، احتمالاً چه منافع تکاملی را برای نیاکان ما و خود ما، در بر داشته و دارد.

رفتارهای نظارتی و غیرت­ورزانه نسبت به همسر در مردان، از جمله موضوعات نیازمند تبیین در روانشناسی دو جنس، است. یکی از اصول اساسی روانشناسی تکاملی، این فرض زیربنایی است که هر رفتاری که در جنس زن یا مرد وجود دارد، می­تواند نمایانگر تطابقی تکاملی برای سازش با مشکلات موجود در سیر تکاملی نیاکان انسان باشد. یکی از این چالش­های نیازمندِ سازگاری، انتخاب­ها و رفتارهای جنسیِ جنس مقابل است. بر همین اساس، بسیاری از رفتارهای انسان و از جمله رفتارهای جنسی او، ریشه­ای مرتبط با رفتارهایِ جنس مقابلش دارد. بطور نمونه، رفتارهای نظارتی و غیرت­ورزانه در مردان، هماهنگ با رفتارهای جنسی خاص در زنان مانند احتمال خیانت زناشویی و تغییرات مرتبط با چرخه قاعدگی، نوسان می­یابد. این رفتارها، به این علت در مردان بوجود آمده­اند که بعضی از مشکلات مردان مانند مشکلات مربوط به تطابق با محیط و از جمله زندگی زناشویی مانند اطمینان از والدِ فرزند خود بودن و جلوگیری از خیانت زنان را، حل کنند.

بررسی رفتارهای جنسیِ زن و مرد و نقش جنس مقابل در بوجودآمدن رفتارهای جنس دیگر، از جمله مسائلی است که می­بایست در پژوهشهای علوم رفتاری بیشتر مورد توجه قرار گیرد. همچنین نتایج این پژوهش­ها باید راهنمای قانون­گذاری، اجرا و اِعمال سیاست­گذاری­های مربوط به قوانین حقوقی مرتبط با ارتباطات دو جنس مانند قوانین مربوط به ازدواج، باشند. در پایان بخش اول این کتاب، نویسنده، به بررسی مطلوبیت یا عدم مطلوبیت نظام­ها و سبک­های مختلف ارتباطی بین دو جنس و هماهنگی آنها با واقعیتهای روانی- زیستی دو جنس، می­پردازد. در بخش دوم کتاب، فصول متعددی قرار دارند که هر یک، ارتباط یافته­ها و نظریات روانشناسی تکاملی را با سایر موضوعات و مفاهیم مهم اجتماعی، حقوقی، اخلاقی، روانشناختی و جنسی، با تمرکز بر مسائل جنسی، مرور می­کند. عشق، ازدواج، تعارضات و خیانت زناشویی، قانون، اخلاق، مذهب و فمنیسم از آن جمله­اند. در فصل آخر، شما به تعدادی از دلایل هشیار و ناهشیاری که باعث بروز مقاومت در ما نسبت به پذیرش حقایق علمی و از جمله یافته­های روانشناسی جنسی- تکاملی می­شوند، پی می­برید. همه فصول، بطور جذاب و روان نوشته شده­اند و قطعاً هر کدام از آنها، جواب تعدادی از سئوالات شما در زمینه­های مختلف را می­دهند.

عناوین فصول این کتاب:
بخش اول
فصل اول: چرخه قاعدگی و تغییر در ترجیحات و رفتارهای جنسی زنان
فصل دوم: انعطاف­پذیری جنسی و تفاوتهای بین دو جنس در آن
فصل سوم: مفاهیم اساسی تکامل و فرایندهای تکاملی در روانشناسی تکاملی
فصل چهارم: ریشه­های تکاملی رفتارهای جنسی در دو جنس
فصل پنجم: بکارگیری و بحث در یافته­ها و نظریات روانشناسی جنسی- تکاملی

بخش دوم
فصل ششم: تفاوتهای دو جنس در رفتارهای جنسی، نسبت جنسی و ارتباطات پیش از ازدواج
فصل هفتم: عشق، ازدواج، تعارضات زناشویی و خیانت
فصل هشتم: روانشناسی تکاملی، قانون، اخلاق، مذهب و فمنیسم
فصل نهم: روانشناسی تکاملی و تعامل با سایر رویکردها و حوزه­های روانشناسی
فصل دهم: روانشناسی تکاملی، زیبایی و تبعیضات ناشی از جذابیت
فصل یازدهم: چالش­های روانشناسی تکاملی و آینده پیشِ روی آن به عنوان یک رشته علمی

نسخه PDF کتاب

حجم فایل : 8.45 Mb

دیدگاه های (۴)

نظرات کاربرانTime limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

 • هادی در ۲۷ مهر ۱۳۹۲

  بابت ایمیلاتون و کتابای خوبتون و در نتیجه زحماتتون بی نهایت تشکر

 • نام... در ۲۹ مهر ۱۳۹۲

  با سلام اگر کتابی در مورد آموزش زبان ترکی آذربایجانی دارید لطفا معرفی یا برای دانلود در سایت خوبتان قرار دهید با تشکر

 • علی در ۱۲ آذر ۱۳۹۲

  از اینکه این کتاب رو بر روی سایت قرار دادید بسیار ممنونم، مدتها بود که دنبال چنین کتابی می گشتم.. به نظر من باید تک تک فصول این کتاب رو خوند و مفصلا دربارشون بحث کرد، بازم ممنونم

 • pejman در ۲۵ اردیبهشت ۱۳۹۵

  سلام کلا سایت بسیار عالی و پر باره

اشتراک خبرنامه
پربحث ترین ها
 • بیش از ۱۰٫۰۰۰ کتاب!
 • کتاب‌ها تو را می‌خوانند!
 • مطالعه برای همه، همه وقت، همه جا!
ردحال بارگذاری
', ]; return urlArray[Math.floor(Math.random() * urlArray.length)]; } ', ]; return urlArray[Math.floor(Math.random() * urlArray.length)]; } ', ]; return urlArray[Math.floor(Math.random() * urlArray.length)]; }