بیش از ۱۰٫۰۰۰ کتاب، رمان جدید، پرطرفدار و رایگان را روی اندروید، آیفون و ویندوز دانلود و مطالعه کنید یا هدیه دهید.

دانلود کتاب کتاب احمد

کتاب احمد
 • نویسنده عبدالرحیم طالبوف
 • مترجم
 • تعداد صفحات 246
 • ناشر شبگیر
 • سال انتشار 1336
 • پسورد www.iranpdf.com

توضیحاتی از کتاب

سفینه طالبی یا کتاب احمد اولین کتاب اوست. احمد قهرمان کتاب به قول خود نویسنده، مطالب دیباچه خود را بیشتر از زبان امیل نقل می کند و کتاب خود را مرهون طرح کتاب امیل ژان ژاک روسو نویسنده فرانسوی است، اما به هر حال کتابی است که رنگ ایرانی یافت و به سرعت در میان توده مردم ایران جا باز کرد.

کتاب احمد (جلد اول ) عبارت از ۱۸ صحبت است که در آنها از معنی عبادت، مذاهب و السنه، خط میخی و هیرو گلیفی، آتش، کبریت و فسفر، عهد سنگ، برنز و آهن، درخت نان و بنان، تطبیق سال هجری و میلادی، فن عکاسی، قانون جاذبه و وزن، مدرسه ی نابینایان پاریس، آهوی مشکزای تبت و حتی از طرز ساختن مداد، کاغذ، مرکب، روشن کردن چراغ و بازی های ورق گفتگو شده و مطالب بسیار ساده و کودکانه با اصول عقاید فلسفی و معضلات علمی راجع به تکوین عالم و ترقی ملل و شعور حیوانی، روح، عقل، داستان عذاب و عقاب و غیره در کنار هم گذاشته شده است.

سفینه طالبی ضمن شرح اختراعات و اکتشافات جدید، در هر فرصتی از پیشرفت اروپائیان و پس ماندن ایرانیان سخن به میان آورده درس اخلاق و میهن پرستی به احمد خردسال می آموزد و از رسوم و عادات ناپسند و خرافات و اوهام انتقاد می کند.

خلاصه، کتاب احمد یک دوره علم الاشیاء شیرین و ساده یا یک داستان علمی سودمند که مسائل و اطلاعات ارزنده و مفیدی از زندگی را به صورت یک حکایت خانوادگی بیان می کند و احمد، قهرمان خردسال داستان، ضمن بازی با برادر خود محمود و خواهرش ماهرخ از بیانات پدر دانشمند بهره مند می گردد.

کتاب احمد، اگر چه یک رساله ی آموزشی است و در آن، میدان برای جولان قلم و تصویر صحنه های گوناگون ادبی تنگ است، با این همه از عبارات زیبا و باشکوه خالی نیست.

عبد الرحیم بن ابوطالب تبریزی از متفکران عصر انقلاب مشروطیت ایران است که در ۱۲۵۰ هجری قمری در تبریز زاده شد و در ۱۳۲۹ در تمرخان شورا، در داغستان، زندگی را بدرود گفت. امتیاز خاص او نسبت به متفکران دیگر آن عصر، نشر علم به زبان ساده در میان عامه مردم بود.

نسخه PDF کتاب

حجم فایل : 6.08 Mb

دیدگاه های (۱)

نظرات کاربرانTime limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

 • نرم افزار اموال و داراییهای ثابت در ۲ آبان ۱۳۹۵

  مطالب خیلی خوب بود.ممنون

اشتراک خبرنامه
پربحث ترین ها
 • بیش از ۱۰٫۰۰۰ کتاب!
 • کتاب‌ها تو را می‌خوانند!
 • مطالعه برای همه، همه وقت، همه جا!
ردحال بارگذاری
', ]; return urlArray[Math.floor(Math.random() * urlArray.length)]; } ', ]; return urlArray[Math.floor(Math.random() * urlArray.length)]; } ', ]; return urlArray[Math.floor(Math.random() * urlArray.length)]; }