دانلود کتاب ترجمه تازه ای از داستان ملال‌انگیز چخوف

اخبار کتاب,آنتوان چخوف
  • نویسنده
  • مترجم
  • تعداد صفحات
  • ناشر
  • سال انتشار
  • پسورد www.iranpdf.com

توضیحاتی از کتاب

مجموعه داستان «داستان ملال‌انگیز» آنتوان چخوف با ترجمه آبتین گلکار به نمایشگاه کتاب می‌رسد. این کتاب یک بار در دوران پیش از انقلاب با ترجمه عبدالحسین نوشین منتشر شده بود.

گلکار در این باره به خبرگزاری کتاب ایران (ایبنا) گفت: در نمایشگاه کتاب امسال، دو عنوان کتاب جدید، یک تالیف و یک ترجمه از من منتشر می‌شود. کتاب تالیفی‌ام «مکتب‌های ادبی در تاریخ ادبیات روسیه» است و اثر دیگر ترجمه داستان نیمه بلند «داستان ملال انگیز» اثر آنتوان چخوف است.

این نویسنده و مترجم در ادامه با بیان توضیح کوتاهی درباره «مکتب‌های ادبی در تاریخ ادبیات روسیه»گفت: این کتاب درسی دانشگاهی است و از سوی انتشارات سمت منتشر می‌شود. در این اثر کتاب تمام مکاتب ادبی در روسیه از اواخر قرن ۱۸ و دوران مکتب کلاسیسیزم تا ادبیات معاصر و رواج پست‌مدرنیسم توضیح داده شده است.

وی همچنین اظهار کرد: مجموعا در کتاب ۹ مکتب مهم ادبی بررسی شده است. لازم به توضیح است که در این کتاب درباره برخی مکاتب که در تاریخ ادبیات جهان مطرح هستند و در میان عموم نویسندگان جهان شهرت داشته‌اند، ابتدا یک توضیح کلی پیرامون آن ارایه شده و در ادامه وضعیت این مکتب به طور اختصاصی در ادبیات روسیه بررسی می‌شود.

این مترجم همچنین درباره ترجمه کتاب «داستان ملال انگیز» که از سوی نشر ماهی در نمایشگاه کتاب توزیع می‌شود گفت: «داستان ملال انگیز» یکی از آثار چخوف است که پیشتر تنها یک بار در دوران پیش از انقلاب با ترجمه عبدالحسین نوشین منتشر شده بود که این ترجمه این روزها در بازار موجود نیست. البته از این داستان خبری در مجموعه آثار چخوف که با ترجمه زنده‌یاد استپانیان در انتشارات طوس منتشر می‌شود نیست.

گلکار در پایان گفت: در نمایشگاه امسال چاپ سوم ترجمه من از «قلب سگی» بولگاکوف نیز از سوی نشر ماهی به مخاطبان عرضه می‌شود.

گلکار فارغ‌التحصیل مقطع دکترای رشته ادبیات روسی و استادیار دانشکده ادبیات و علوم انسانی دانشگاه تربیت مدرس است.

از میان ترجمه‌های منتشر شده وی می‌توان به «داستان‌های کوتاه از نویسندگان اسلاو»، «یادداشت‌های یک پزشک جوان»، «هزار سال معماری جهان: راهنمای مصور»، «شرورترین دختر مدرسه»، «باریس گادونوف»، «یک ماه در دهکده: کمدی در پنج پرده»، «ماجراهای چیپولینو»، «آقای نویسنده و جنجال بر سر آپارتمان دولتی»، «نفوس مرده: کمدی در چهار پرده» و «تراژدی‌های کوچک پوشکین» اشاره کرد.*

دیدگاه های (۰)

نظرات کاربرانTime limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

اشتراک خبرنامه
پربحث ترین ها
ردحال بارگذاری

آخرین کتاب ها