دانلود کتاب معرفی کتاب : بدنبال دماغ خیس با یک کار خوب

  • نویسنده
  • مترجم
  • تعداد صفحات
  • ناشر
  • سال انتشار
  • پسورد www.iranpdf.com

توضیحاتی از کتاب

چاپ چهارم کتاب «به دنبال دماغ خیس» اولین جلد از مجموعه داستان «غرب وحشی» نوشته شهرام شفیعی و «یک کار خوب» مجموعه ۱۰ جلدی محمود پوروهاب به زودی توسط سوره مهر منتشر می‌شود.

به گزارش خبرآنلاین، محمود پوروهاب، درباره مجموعه «یک کار خوب» به سایت سوره مهر گفت: «یک کار خوب» عنوان یک مجموعه ۱۰ جلدی از داستان‌های مذهبی است که برای کودکان نوشته‌ام. وی افزود: این مجموعه در واقع ۱۰ داستان است که در ۱۰ جلد منتشر می‌شوند و قرار است یک پکیج را تشکیل بدهند. «یک کار خوب» عنوان کلی مجموعه است و کتاب‌ها هرکدام یک عنوان جداگانه دارند. این داستان‌ها را چندی پیش به انتشارات سوره مهر سپردم که برای چاپ تصویب شدند.

این نویسنده گفت: در حال حاضر کتاب‌های «یک کار خوب» باید وارد مرحله تصویرگری شوند. موضوعات داستان‌ها هم به‌گونه‌ای انتخاب شده‌اند که برای بچه‌های امروز مناسب باشند. به همین دلیل فضاها را نوسازی و مطابق با تفکرات بچه‌های امروزی تنظیم کرده‌ام و برخی از وقایع را هم بازسازی کرده‌ام. پیامبر (ص)، امام علی، امام حسن، امام حسین و تنی چند از امامان معصوم، شخصیت‌هایی هستند که داستان‌های آن‌ها را در این مجموعه نوشته‌ام.

بنابراین گزارش، این ناشر همچنین چاپ چهارم «به دنبال دماغ خیس» اولین جلد از مجموعه داستان «غرب وحشی» را روانه بازار نشر می کند.

در معرفی این کتاب آمده است: «حتماً با فیلم هاى وسترن در سینما آشنا هستید. کلانترى که یک ستاره طلایى روى قلب دارد و آن را برق مى اندازد و حتماً هفت تیرکش هایى را دیده اید که توى این کار مهارت دارند و توى یک صحراى بى آب و علف روزگار مى گذرانند. داستان وسترن هم همین ویژگى ها را دارا است… شهرام شفیعى در داستان‌های «غرب وحشی» دست به خلق آثار وسترن در ۵ جلد زده که براى اولین بار در ادبیات کودک و نوجوان اتفاق افتاده است.

به دنبال دماغ خیس اولین جلد از این سرى داستان ها است. وی توانسته در این کتاب فضای وسترنى را در قالب طنز براى نوجوانان بنویسد. دماغ خیس اسم گربه اى است که در کودکى گم شده و پدربزرگ گاودارش بعد از ۲۰ سال به صرافت جست وجو افتاده است. اما اسم دماغ خیس هم به این دلیل است که: «گربه هاى ثروتمند فکر مى کنند دماغ شان خیس تر از بقیه گربه ها است.» کتاب با معرفى شخصیت هاى اصلى و تصاویر آنها و ویژگى هر یک شروع مى شود…»

کتاب شامل هفت فصل است. فصل اول به توصیف موقعیت و فضایى پرداخته که شما قرار است آنچه را که اتفاق مى افتد ببینید: «من نمى دانم شما هیچ وقت توى سرزمین گربه ها بوده اید یا نه… البته این قضیه زیاد مهم نیست… در هر صورت من مطمئنم که شما به عنوان آدمیزاد مى توانید از اوضاع و احوال یک شهر چوبى در غرب سرزمین گربه ها سردربیاورید.» نویسنده با همین جملات سعى مى کند چنان صمیمیتى با مخاطب ایجاد کند تا داستان باورپذیرتر شود و در ادامه شهر را از زوایاى مختلف به تصویر مى کشد: «خیابان خاکى وسط شهر خالى بود و گاهى باد بوته هاى سرگردان خار را در آن به این طرف و آن طرف مى برد».

در مجموع نویسنده توانسته با موفقیت از عهده ساخت فضاى داستانى رئال وسترن را در قالب طنز برای نوجوانان به نگارش دربیاورد.
از مجموعه داستان هاى قصه هاى غرب وحشى. به دنبال دماغ خیس در شمارگان ۳۳۰۰ نسخه به قلم شهرام شفیعى با تصویرسازى رضا مکتبى منتشر شده است.

دیدگاه های (۰)

نظرات کاربرانTime limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

اشتراک خبرنامه
پربحث ترین ها
ردحال بارگذاری

آخرین کتاب ها