دانلود کتاب نویسنده سوییسی برنده جایزه بایرن آلمان شد

  • نویسنده
  • مترجم
  • تعداد صفحات
  • ناشر
  • سال انتشار
  • پسورد www.iranpdf.com

توضیحاتی از کتاب

اورس ویدمر نویسنده ۷۵ ساله سوییسی به عنوان برنده جایزه ادبی یاکوب واسرمان شهر فورت واقع در ایالت بایرن آلمان برگزیده شد.
مسئولان این شهر در توضیح انتخاب این نویسنده اعلام کردند: هیات داوران به دلیل چندبعدی بودن این نویسنده وی را شایسته کسب این جایزه دانسته‌است. آثار او دنیایی غنی از فرم های متنوع و موضوع های مربوط به عالم هستی هستند.

اورس ویدمرمتولد ۲۱ ماه می ۱۹۳۸ در بازل، فرزند والتر ویدمر مترجم ، منتقد و دبیر دبیرستان است. اغلب هاینریش بل نویسنده مشهور آلمانی میهمان خانه آن ها بود. نویسنده دیگری به نام رودولف گرابر نیز در نوجوانی معلم زبان آلمانی وی بود. اورس ویدمر در دانشگاه های بازل، مون پلیه و پاریس در رشته‌های زبان و ادبیات آلمانی، شناخت زبان‌های رومی تبار و تاریخ تحصیل کرده و سال ۱۹۶۶ با تحقیق در زمینه نثر پس از جنگ در کشور آلمان، به درجه دکترا نائل شد. وی پس از آن کارش را به عنوان ویراستار در یک موسسه انتشاراتی آغاز کرد و سپس به عنوان نویسنده مستقل دست به قلم برد.

وی از جمله برجسته ترین نویسندگان آلمانی زبان به شمار می رود که آثار بسیاری در زمینه های گوناگون داستانی، غیر داستانی و نمایشنامه را در کنار ترجمه آثار ادبی دیگر نویسندگان در کارنامه ادبی خود به ثبت رسانده و جوایز متعددی را نیز نصیب خود کرده است. «سفر به حاشیه کائنات» ۲۰۱۳، «آقای آدامسون» ۲۰۰۹، «سفر زیارتی والنتین لوستیگ» ۲۰۰۸، «کتاب پدر» ۲۰۰۴، «محبوب مادر» ۲۰۰۰ و «سیفون آبی» از جمله آثار این نویسنده هستند که سه اثر آخر از موفق ترین رمان های وی محسوب می‌شوند.

جایزه ادبی یاکوب ـ واسرمان به ارزش ۱۰ هزار یورو در سال ۱۹۹۳ راه‌اندازی شده و از سال ۱۹۹۶ برای زنده نگه داشتن یاد یاکوب واسرمان نویسنده متولد شهر فورت که از سال ۱۸۷۳ تا ۱۹۳۴ می زیست اهدا می‌شود. گرهارد روت (۲۰۱۲) و روبرت شوپفلوخر نویسنده آلمانی ـ آرژانتینی (۲۰۰۸) از برندگان پیشین این جایزه اند.

مراسم اهدای این جایزه، ۱۸ ماه می ۲۰۱۴ (۲۸ اردیبهشت ۱۳۹۳) در تئاتر شهر فورت برگزار می شود.

دیدگاه های (۰)

نظرات کاربران



Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

اشتراک خبرنامه
پربحث ترین ها
ردحال بارگذاری

آخرین کتاب ها