دانلود کتاب افسون حلقه

افسون حلقه,دانلود کتاب,کتاب فلسفه و عرفان
 • نویسنده علی ناصری راد
 • مترجم
 • تعداد صفحات 237
 • ناشر سابان
 • سال انتشار
 • پسورد www.iranpdf.com

توضیحاتی از کتاب

چکیده کتاب: عرفان حلقه یا عرفان کیهانی، از جمله مکاتب معنویت‌گرای نوظهور یا عرفان‌های کاذب است که در دهه هشتاد، فعالیت خود را در کشور آغاز نمود و رو به گسترش گذاشت. عرفان حلقه، علی رغم اسلامی و ایرانی شمردن خود، از جهان‌شناسی، خداشناسی، انسان‌شناسی و معرفت‌شناسی متفاوتی سخن می‌گوید و نوعی درمان با نام «فرادرمانی» به عنوان شیوه درمانی جامع و درمان‌کننده همه بیماری‌ها معرفی می‌کند.
افسون حلقه با رویکرد توصیفی- تحلیلی، شالوده‌های عرفان کیهانی را می‌کاود و به نقد آنها می‌پردازد. کتاب در دو بخش، سامان یافته است: در بخش نخست به عنوان کلیات مناسب با موضوع، درباره عرفان، درمان، رابطه عرفان و درمان، و تفاوت‌های عرفان کیهانی با عرفان اسلامی سخن گفته شده است. در بخش دوم، تعدادی از اصول اساسنامه عرفان کیهانی که در کتابی با نام «عرفان کیهانی» چاپ شده، بررسی و نقد می‌شود. در این نوشته، بیش از هشتاد نقد بر عرفان کیهانی ایراد شده است. ابهام شعور کیهانی، کرامت‌گرایی رهبر عرفان حلقه، جایگاه والا برای شیطان، تضاد درونی، تقابل با معیارهای عقلانی، باطن‌گرایی، تفسیر نادرست آیات قرآن، تناقض با آیات قرآن، فروکاستن ادیان بویژه دین اسلام، دین‌سازی و التقاط، از جمله انحرافات و نقدهای وارد بر عرفان حلقه است. از نگاه کتاب، عرفان حلقه به شکل التقاطی، آیین‌های هندی و چینی و آموزه‌های اسلامی و نظریه‌های غربی را با یکدیگر آمیخته و از زبان عرفان و تصوف اسلامی برای بیان مقصود خود بهره می‌برد. فرادرمانی، عنصر افسون‌گر این مکتب التقاطی است.
حق تکثیر: دانلود و استفاده شخصی مانعی ندارد.

نسخه PDF کتاب

حجم فایل : 8.38 Mb

دیدگاه های (۲)

نظرات کاربرانTime limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

 • srhg در ۱۶ مرداد ۱۳۹۴

  لطفا جهت احترام به خوانندگان کتابهای خود محمد علی طاهری و کتابی که یکی از پیروان عرفان حلقه در جواب این کتاب نوشتن رو هم بزارید تا خوانندگان استفاده کنن.
  ممنون

 • سحر در ۳۱ شهریور ۱۳۹۵

  من این کتاب و خوندم و مشتاق شدم کتابهای محمد علی طاهری و هم خوندم و توصیه میکنم کتابهای طاهری و بخونید چون واقعا عالیه و دیدم نسبت به زندگی عوض شد خیلی امیدوار شدم.

اشتراک خبرنامه
پربحث ترین ها
ردحال بارگذاری

آخرین کتاب ها